תכנון תאורת

משרדים

תכנון תאורה מכוונת אדם לבריאות העובד.

עם התפתחות החברה התעשייתית, אנשים מבלים זמן רב יותר בתוך מבנים בתאורה מלאכותית, וחיים בסגנון חיים ההולך ומתנתק ממקצבים טבעיים.  האור חיוני לחיי אנוש, אך לא תמיד מצוי אור יום מספק. תכנון תאורה בעל השפעה מלנופית מסייעת לסנכרן את תהליכי הגוף שלנו עם הסביבה.

מסיבות טכניות ועקב הצורך לחסוך באנרגיה, תאורה להשפעה בלתי חזותית לא מסוגלת לדמות במדויק אור יום טבעי. אך היא יכולה לספק תמיכה רבת ערך. מחקרים מראים, למשל, כי להארה של 500 עד 1500 לוקס עשויה להיות השפעה ביולוגית במקום העבודה. ניתן להפעיל תוספת תאורה בעלת השפעה מלנופית או לווסת אותה אוטומטית על מנת לפצות על שינויים בשכיחות אור יום. רתימת אור יום מגבירה את איכות האור, מגדילה את תחושת הרווחה ומשפרת את השקעת האנרגיה.

להארה, צבע אור וביצועים בעבודה, קשר הדוק יותר ממה שנדמה במבט ראשון. לא זו בלבד שהתאורה הנכונה גורמת לעובדים להיות ערניים יותר, היא גם מעלה מוטיבציה וממריצה יעילות

דיגיטציה וגלובליזציה משנות את מקום העבודה במשרד. עובדים הופכים להיות ניידים יותר, סוגי ארגונים חדשים צצים ועולים וזמן העבודה מכוון יותר ויותר לפי פרויקטים. גישות תאורה מודרניות מגיעות מעבר להיבטים ארגונומיים ורגשיים של איכות תאורה: הן מביאות דינאמיות של אור יום טבעי לתוך המבנים ותומכות במקצבים ביולוגיים אנושיים. 

לתאורה בעלת השפעה ביולוגית יכולה להיות השפעה חיובית על מצב הרוח ועל תחושת הרווחה ובכך היא ממריצה את המוטיבציה של העובדים. פתרונות תאורה עם השפעות בלתי חזותיות מומלצים במיוחד לחדרים בהם אנשים מבלים זמן רב, למשל משרדים, חדרי ישיבות ופגישות וקפטריות. חדרים שאינם מקבלים מספיק אור יום, כגון אולמות משרדים פתוחים או מסדרונות, גם הם מועמדים מתאימים לתאורה דינאמית

אנו בחברת הילה מעמידים לכם את הצוות המקצועי ביותר, לפרויקטים בארץ ובחו"ל